Rahvusvaheline ooperigala. Festivali avaüritus!

Sel aastal alustame kaua oodatud ooperifestivali teadmistepäeval. Rahvusvahelisel ooperigalal osalevad kaunilt kõlavate häältega noored solistid Eestist ja välismaalt. Suurejoonilist ja glamuurset ooperigalat saadab juba traditsiooniliselt Narva Linna Sümfooniaorkester (dirigent Anatoli Štšura).

Solistid: 

Julija Karaliunaite (Leedu Rahvusooper) – sopran
Nerijus Noreika (Leedu Rahvusooper) – tenor
Sandra Laagus (Eesti) – mezzosopran
Gissur Pall Gissurarson (Island) – tenor
Tambet Kikas (Eesti Rahvusooper Estonia) – bass

 

Julija Karaliunaite

Soprano Julija Karaliūnaitė resideerub Leedus. Ta on lõpetanud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia. Tema hääleseade õpetaja, professor Irena Milkevičiūtė oli kuulus ooperilaulja. Karaliūnaitė on osalenud mitmetes Leedu rahvusliku ooperi- ja balletiteatri produktsioonides, sh G. Puccini, J. Massenet, G. Verdi, ja Mussorgsky ooperites. 2021. aastal osales ta Jeruusalemma lüürilise ooperi festivalil ja Narva Ooperipäevadel G. Puccini „La Boheme“ produktsioonis (lavajuht Neeme Kuningas, dirigent Atvars Lakstīgala). Ka sel aastal on ta oodatud tagasi Jeruusalemma, et esitada Rusalka rolli A. Dvoraki ooperis Rusalka. Karaliūnaitė on Rooma rahvusvahelise vokaalivõistluse kolmanda koha laureaat.

Sandra Laagus 

Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid Häädemeeste muusikakoolis viiuli erialal. Seejärel jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Aino-Marika Riikjärve viiuliklassis. Peale põhikooli jätkas samas koolis lauluerialal, õpetajaks Triin Ella. 2021. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise laulu erialal õpetaja Juhan-Hannes Tralla lauluklassis.

2021. aasta sügisest jätkuvad õpingud EMTA magistrantuuris. 2019. aasta sügisel osales Nordopera programmi raames Rootsis Drottningholmi Palee Teatris barokklaulu meistrikursusel David Sterni juhendamisel. Sandra on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli kontserdisarja “Kivimäe virtuoosid” raames Tallinna Kammerorkestri ees ning ka Drottningholmi Palee Teatri barokkansambli ees. 2022 aasta kevadel etendus Saaremaal Kuressaares kogupereooper “Võluflööt”, kus Sandral oli kanda Papagena roll.

Tambet Kikas 

Kikas alustas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpingud 2020. aastal laulumagistris. Sellele eelnesid õpingud Royal Conservatoire of Scotlandis ja klassikalise laulu erialal Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. Tänapäeval töötab ta Rahvusooperis Estonia koorilauljana. Ta on osalenud paljudes ooperirollides ning saanud mitmeid väärikaid auhindu.

Gissur Pall Gissurarson

Gissur Pall Gissurarson tenorilaulja alustas oma karjääri 11-aastaselt, esitades Charles Dickensi Oliver Twisti nimiosa Islandi Rahvusteatris. Gissur Pall Gissurarson alustas oma ametlikku vokaaliõpingut 1997. aastal Reykjaviki Laulu-ja Vokaalkunstiakadeemias ning 2001.aastal astus ta konservatooriumi G. B. Martini Itaalias Bolognas, kus teda koolitati Itaalia repertuaari ja vokaaltehnika alal Mme Wilma Vernocchi juhendamisel. Ta lõpetas oma õpingud tenorilaulja Kristjan Johannssoni juhendamisel. Gissur Pall võitis 2005.aastal rahvusvahelisel lauluvõistlusel “Flaviano Labo” kolmanda auhinna ja 2006. aastal Brescia rahvusvahelisel lauluvõistlusel teise auhinna, kus ta pälvis ka maineka kriitikaauhinna. Ta on esinenud erinevates riikides, näiteks Islandil, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, USA-s, Jaapanis jt.

Narva Linna Sümfooniaorkester

Moodustati 1994. aasta novembris instrumentaalansambli põhjal, mille koosseisus mängisid Narva muusikakooli õpetajad ja vilistlased. Orkestrit asus juhtima Valgevene riikliku konservatooriumi heliloominguteaduskonna vilistlane ja Venemaa heliloojate liidu liige Anatoli Štšura, kes on tänaseni orkestri kunstiline juht ja peadirigent. Orkester on osalenud mitmes rahvusvahelises projektis: muusikafestival „Tubin ja tema aeg”, rahvusvaheline J. Mravinski nimeline muusikafestival, Chopini konkurss, rahvusvaheline laulu- ja tantsupidu „Slaavi pärg”. Orkestri repertuaari žanrispekter on väga lai ning klassikalisi meistriteoseid esitatakse nii vähendatud sümfooniaorkestri kui ka kammerlikus koosseisus. Orkester on andnud külalisetendusi Venemaal, Lätis, Valgevenes, Soomes, Poolas ja Saksmaal.

PILETIINFO:

Piletihind 35/45 eur, soodushind 20 eur (pensionärid, tudengid, koolilapsed kuni 18 a. ja  raske või sügava puudega inimesed), erivajadustega lapsed kuni 18 a. ja nende saatjad tasuta.

Pileteid saab osta PILETILEVI.ee kaudu või 1 tund enne kontserdi kohapeal.

Lisainfo: narvaopera.ee, Facebook (Narva Ooperipäevad ContempArt)

Osta pilet

Kuupäev

sept. 01 2022
Expired!

Aeg

19:00
Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk

Location

Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk
Joala 21, Narva

Organizer

Contempart MTÜ
Phone
+ 372 5561 6427
Email
julia@narvaopera.ee
QR Code
0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Võta ühendust

Me ei ole hetkel sees, aga kirjutage meile. Vastame Teile esimesel võimalusel.
We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024 ContempArt Cultural Development

Log in with your credentials

Forgot your details?