Rahvusvaheline ooperigala

Rahvusvaheline ooperigala. Festivali avaüritus!

 

1. september kell 19 Narva Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelgis. Festivali avaüritus. 

 

Sel aastal alustame kaua oodatud ooperifestivali teadmistepäeval. Rahvusvahelisel ooperigalal osalevad kaunilt kõlavate häältega noored solistid Eestist ja välismaalt. Suurejoonilist ja glamuurset ooperigalat saadab juba traditsiooniliselt Narva Linna Sümfooniaorkester.

 

Solistid: Julija Karaliunaite (Leede Rahvusooper) – sopran 

Sandra Laagus (Eesti) – mezzosopran 

Gissur Pall Gissurarson (Island) – tenor 

Tambet Kikas (Eesti Rahvusooper Estonia) – bass

 

Julija Karaliunaite

 

Soprano Julija Karaliūnaitė resideerub Leedus. Ta on lõpetanud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia. Tema hääleseade õpetaja, professor Irena Milkevičiūtė oli kuulus ooperilaulja. Karaliūnaitė on osalenud mitmetes Leedu rahvusliku ooperi- ja balletiteatri produktsioonides, sh G. Puccini, J. Massenet, G. Verdi, B. Mussorgsky ooperites. 2021. aastal osales ta Jeruusalemma lüürilise ooperi festivalil ja Narva Ooperipäevadel G. Puccini „La Boheme“ produktsioonis (lavajuht Neeme Kuningas, dirigent Atvars Lakstīgala). Ka sel aastal on ta oodatud tagasi Jeruusalemma, et esitada Rusalka rolli A. Dvoraki ooperis Rusalka. Karaliūnaitė on Rooma rahvusvahelise vokaalivõistluse kolmanda koha laureaat.

 

Sandra Laagus 

 

Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid Häädemeeste muusikakoolis viiuli erialal. Seejärel jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Aino-Marika Riikjärve viiuliklassis. Peale põhikooli jätkas samas koolis lauluerialal, õpetajaks Triin Ella. 2021. aastal lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise laulu erialal õpetaja Juhan-Hannes Tralla lauluklassis. 2021. aasta sügisest jätkuvad õpingud EMTA magistrantuuris. 2019. aasta sügisel osales Nordopera programmi raames Rootsis Drottningholmi Palee Teatris barokklaulu meistrikursusel David Sterni juhendamisel. Sandra on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli kontserdisarja “Kivimäe virtuoosid” raames Tallinna Kammerorkestri ees ning ka Drottningholmi Palee Teatri barokkansambli ees. 2022 aasta kevadel etendus Saaremaal Kuressaares kogupereooper “Võluflööt”, kus Sandral oli kanda Papagena roll.

 

Tambet Kikas – Bass Bariton

 

Kikas alustas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpingud 2020. aastal laulumagistris. Sellele eelnesid õpingud Royal Conservatoire of Scotlandis ja klassikalise laulu erialal Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. Täna töötab ta Rahvusooper Estonia koorilauljana. Ta on osalenud paljudes ooperirollides ning saanud mitmeid väärikaid auhindu.

 

Gissur Pall Gissurarson

 

 • 00

  Päeva

 • 00

  Tundi

 • 00

  Minutit

 • 00

  Sekundit

Kuupäev

sept. 01 2022

Aeg

Palun tule kohale 30 minutit enne etenduse algust!
19:00
Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk

Location

Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk
Narva
QR Code
0 Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Võta ühendust

Me ei ole hetkel sees, aga kirjutage meile. Vastame Teile esimesel võimalusel.
We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2022 ContempArt Cultural Development

Log in with your credentials

Forgot your details?