III Rahvusvaheline laste ooperi- ja balletifestival “Narva” õpetab koostööd ja eneseväljendust

Osta piletid siit!

15.-20. aprillil toimuv III Rahvusvaheline laste ooperi- ja balletifestival juhatab sisse augustis toimuvad kaheksandad Narva Ooperipäevad, pakkudes igas vanuses lastele kõige olulisemaid ja kriitilisemaid sõnumeid viisil, millega on lihtne samastuda, ise kogeda ja tunnetada ning seejuures midagi väärtuslikku ühiskonna kohta õppida!

“See on integratsioon selle parimas tähenduses – läbi kultuuri, muusika ja tantsu Eesti piirilinnas,” kommenteerib festivali loominguline juht ja peakorraldaja Julia Savitskaja.

Laste ooperi- ja balletifestivali rahvusvahelises programmis on kokku neli erinevat etendust.

15.04.2024 kell 11.00 Narva Kultuurimaja Rugodivis S. Prokofjevi muusikaline muinasjutt „Petja ja hunt”

Narva Linna Sümfooniaorkester, dirigent: Anatoli Štšura
Lugeja: Eduard Toman
Kunstiline animatsioon: Tatjana Sonina

Lastele ja noortele suunatud visuaal-teatraalne muusikatund õpetab noorele teatrikülalisele, kuidas kuulata muusikat, millised pillid mängivad orkestris ja milliseid helisid nad tekitavad. Õpetlikku teatrikülastust täiendab lõbus lugu tegelastest nagu Petja, Part, Hunt ja teised.
“Petja ja hunt” on orkestrisüit, mille kirjutas vene helilooja Sergei Prokofjev aastal 1936 ning mille esietendus toimus samal aastal Tšaikovski-nimelises Moskva Riiklikus Konservatooriumis. Seda teose kirjutamise eesmärke oli just noorte muusikahuvi edendamine.

Soovitatav vanus: 6-11 a.
Etendus toimub vene keeles ja kestab 50 min.

Osta pilet siit

17.04.2024 kell 18.00/18.04.2024 kell 11.00 Narva Kultuurimaja Rugodivis maailmaesietendus kammerballett lastele “Lilled ja Karl” (Balti balletiteater, Leedu)

Laste ooperi- ja balletifestivali omaproduktsioon BBT koostöös

Koreograafia, libreto: Marija Simona Šimulynaitė
Solistid: Evelina Fokina, Pijus Ožalas, Olga Konošenko
Muusika: Patrick Doyle
Kostüümid: Erlandas Smolskas
Videoprojektsioonid: Matas Nakrošis

Kaunis, värvikas ja positiivne ballett lastele, dünaamiliste videoprojektsioonide ja suurepärase muusikaga. Lugu algab väikesest, hallist, inetust ja tagasihoidlikust võsust, keda kutsuti Taiaks. Tema kõrval õitses kaunis korallvärviline lill – Flora, keda kõik armastasid, hoolitsesid, austasid ja ülistasid. Kõigi lillede eest hoolitses võluväelane ja aednik Karl. Ta oli väga rõõmsameelne ning kõik lapsed ja lilled armastasid teda, kuid ühel päeval märkas Karl, et Taia väga halvasti kasvatas üles ning otsustas tema elu elavdada võluõietolmu abil. Kuigi Floora viha ja kadedus tekitas negatiivsete emotsioonide tormi. Karl ei jätnud ka pärast seda oma mõtteid leppida oma armastatud lilledega aiast ning tagada, et lapsed ei kardaks kunagi tema aeda naasta. Kas tal see õnnestub? Seda saate teada balleti lõpus!

Soovitatav vanus: 5-12 a.
Etendus kestab 40 min.

Osta pilet siit

19.04.2024 kell 10.00 ja 11.30 Narva Eesti Gümnaasiumis, Hariduse 3 „Balletilugu“ (Rahvusooper Estonia, Tallinn)

Haridusprojekt „Balletilugu“ pakub kõige pisematele balletihuvilistele tantsulusti ja vaatamisrõõmu. „Balletilugu“ koosneb kahest osast: esimeses osas õpitakse tundma balleti ajalugu ja vaadatakse erinevaid balletinumbreid, teises pooles saavad lapsed proovida balletiseelikuid ning õppida koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega selgeks ühe tantsu.

Soovitatav vanus: 4–10 eluaastat
Etendus toimub eesti keeles ja kestab 50 min.

20.04.2024 kell 10.00 ja 11.30 Narva kunstiresidentuuris NART, Joala 18 kontsert kõige pisematele „Loodus muusikas“ (Rahvusooper Estonia, Tallinn)

Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, korraldab Rahvusooper Estonia beebikontserte. Muusikute esituses kuuleb klassikalise muusika pärle, mis sobivad hästi nii esimese kontserdielamuse saamiseks beebidele kui ka nautimiseks lapsevanematele. Toolidel paigal istuma ei pea: põrandale on laotatud Estonia meistrite tehtud ülisuur muusikateatri teemaline tegelustekk, mille peal vanemad saavad pikutada ja mudilased mängida.

Soovitatav vanus: 0–3 eluaastat
Etendus toimub eesti keeles ja kestab 45 min.

Osta pilet kell 10:00 toimuvale kontsertile

Osta pilet kell 11:30 toimuvale kontsertile

 

“Ärgem unustagem, et meie kõigi sees elab üks lustlik ja uudishimulik laps,” kutsub Julia Savitskaja nii lapsi kui täiskasvanuid osa saama kaasahaaravast ja lustlikust ooperist ning balletist. Korraldaja pakub laste ooperi ja balletifestivali raames tasuta pileteid erivajadustega lastele.

Piletiinfo:

Pilet maksab 5 eur. Paljulastelistele peredele (kolm või enam last) – 3 eur. Perepilet (2 täiskasvanut+2 last) – 15 eur.
Erivajadustega alaealised koos saatjaga – tasuta.

Pileteid saab osta piletilevi.ee kaudu või üks tund enne etendust kohapeal.
Lisainfo: narvaopera.ee, Facebook (Rahvusvaheline Laste Ooperi- ja Balletifestival “Narva”)

Lasteaia- ja kooligrupi pilet – 5 eur/inimese kohta. Iga 15 lapse kohta saab kaks saatjat pileti tasuta. Erivajadustega lastele koos saatjaga sissepääs tasuta.

Informatsioon ja registreerimine rühmadele: julia.savitskaja@gmail.com

Võta ühendust

Me ei ole hetkel sees, aga kirjutage meile. Vastame Teile esimesel võimalusel.
We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2024 ContempArt Cultural Development

Log in with your credentials

Forgot your details?