Baltimaade Barokkorkestri Ooperigala (Läti, Leedu, Eesti)
Solistid:
Viktorija Majore (sopran, Läti)
Monta Martinsone (sopran, Läti)
Anete Viļuma (sopran, Läti)
Ieva Sumeja (sopran, Läti)
Artis Muižnieks (bariton, Läti)
Arūnas Maliukas (bariton, Leedu)
Rūdis Cebulis (sopranist, Läti)
Dirigent: Māris Kupčs
Barokkorkester Collegium Musicum Riga
Kontserdi kestus: üks tund
Barokkorkestri COLLEGIUM MUSICUM RIGA nimi on laenatud orkestrilt, mis esines Riias 17. sajandil. Praegune orkester asutati 1990. aastal Māris Kupčsi poolt, kes on üks otsustavamaid barokk- ja klassitsismimuusika uurijaid Lätis. Ta osaleb ka noorte muusikute harimises, innustades neid barokkmuusika ainulaadse suurejoonelisuse ja virtuoossuse vastu huvi tundma. Alates 2004. aastast on see barokkorkester 20 inimesest koosnev täiskoor, kes mängivad ajaloolistel instrumentidel vastavalt ajaloolisele interpretatsioonile, olles Lätis ainus selline orkester.
Barokkorkester Collegium Musicum Riga ja dirigent Māris Kupčs olid nomineeritud Suurele Muusikaauhinnale kategooriates “Aasta muusikakollektiiv” (2010) ja “Silmapaistev töö aasta jooksul” (2017). 2012. aastal oli CD “Music in Riga 1570-1800” nomineeritud Läti Aasta Muusikasalvestise auhinnale.
Eriti oluline prioriteet on meie territooriumil kirjutatud 17. ja 18. sajandi muusika, mida dirigent Māris Kupčs väsimatult otsib nii Läti kui ka kogu Euroopa arhiividest. Ta on lavale toonud mitmeid märkimisväärseid esmaettekandeid, sealhulgas J. A. Hilleri ooperi “Die Jagd”, läti kantaadi “Ta Simtaa Dzeesma” (100. psalm), G. M. Telemanni ooperi “Wie bin ich doch so herzlich froh”, F. A. Weichthneri ooperi “Cyrrus und Casandea”, J. V. Mederi “St. Mattie” ja paljusid teisi teoseid, mis ilma nende otsinguteta oleksid kaduma läinud. Samuti on ta esitanud kõigi aegade populaarseimaid barokkmeistriteoseid, nagu J. S. Bachi (kantaatid nr 21, 36, 62, 106, “Bauern”, “Talupoja”), G. F. Händeli “Wassermusik”, A. Vivaldi fagotikontsert e-moll ja paljusid teisi.
Liituge meiega sellel põneval teekonnal, tuues lavale liigutavaid muusikalisi elamusi ja luues mälestusi hetkedest, mis kestavad kaua pärast viimase noodi kõlamist.
Kõlab heliloojate looming:
- G. F. Händel, G. M. Telemann, H. Purcell, A. Sartorio jt.
Piletiinfo:
35 eur (sooduspilet) ja 40 eur (täispilet)
Soodustused kehtivad pensionäridele, õpilastele ja üliõpilastele (kuni 26 a.), erivajadustega inimestele ja nende saatjale.
Erivajadustega lapsed kuni 18 a. ja üks tema saatja – tasuta.
Pileteid saab osta piletilevi.ee või fienta.com kaudu või üks tund enne etendust kohapeal.
NB! Sel aastal on publiku ala katusega kaetud osaliselt. Nii on võimalik paremini nautida Kreenholmi seinte atmosfääri ning sumedate augusti õhtute tähistaevast. Vihma puhul on võimalik liikuta katuse alla. Kuid palume siiski riietuda vastavalt ilmaoludele.
Lisa info: narvaopera.ee, facebook (Narva Ooperipäevad ContempArt)