ContempArt

Georg Ots 100

Narva Ooperipäevad

P. 13. september kell 14.00 Kreenholmi Manufaktuuri ooperitelk

Georg Ots 100

Galakontsert

Solistid:

Marko Matvere

Pavlo Balakin

 

Klaveril Tarmo Eespere

 

Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsert.

Georg Ots oli armastatud laulja nii teatri- kui kontserdilaval.  Tema repertuaari kuulusid sellised rollid nagu Jevgeni Onegin, Escamillo, Renato, Don Giovanni, Papageno, Rigoletto, Jago, Porgy, Figaro, nimiosa Kabalevski “Colas Breugnonis”, kaksikroll Cervantes/Don Quijote Leigh’ muusikalis “Mees La Manchast jt.

Ta on tuntuks laulnud paljude Eesti heliloojate laule, aga ta esitas unustamatult ka Franz Schuberti, Modest Mussorgski, Pjotr Tšaikovski ja paljude teiste heliloojate loomingut.

 

Pavlo Balakin

Pavlo on Eesti üks väljapaistvamaid oma põlvkonna ooperilauljaid, kes lõpetas Donetski Muusikaakadeemia džäss-saksofoni erialal 2006. aastal. Ukrainas sündinud bassilaulja õppis laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mati Palmi käe all ning on lisaks regulaarselt töötanud koos mitmete suurepäraste õpetajate-juhendajatega, kelle hulka kuuluvad Richard Barker, Roberta Ferrari, Kristina Vavolo, Kristin Okerlund ja Jeffrey Goldberg.

2002–2008 laulis Pavlo Ukraina Rahvusooperi kooris. 2008. aastal alustas ta tööd kooriartistina Rahvusooper Estonias, kus aastatel 2013-2017 jätkas solistina. 2016. aastal tegi Pavlo Balakin oma debüüdi Itaalias, lauldes Verdi „Attila“ nimirolli Teatro Massimo di Palermos ning jätkates Dottore Grenvilina „Traviata“ lavastuses Opera di Firenzes. Aasta 2017 tõi Verdi „Attila“ nimirolli ning Hermanni rolli Wagneri „Tannhäuseris“ Itaalia Teatro La Fenices. On esinenud Dulcamara rollis Donizetti “Armujoogi” lavastuses Taani Den Jyske Operas ja Ukraina Lviv Ooperi Teatris.

Pavlo Balakin on teinud koostööd mitmete tunnustatud dirigentidega, kelle hulka kuuluvad Daniel Oren, Riccardo Frizza, Omer Meir Wellber, Fabrizio Maria Carminati, Eri Klas, Andres Mustonen, Vello Pähn, Arvo Volmer, ning selliste kõrgelt hinnatud lavastajatega nagu Dmitry Bertman, Daniel Slater, Daniele Abbado, Calixto Bieito, Georg Rootering, Pamela Recinella, Vilppu Kiljunen, Andreis Zagars ja Tobias Kratzer jt.

2013. aastal võitis Pavlo Balakin Eesti teatri “Kristallkingakese” aastaauhinna Mefisto rolli küpse tõlgendamise eest Gounod’ “Faustis”. /info PLMF/

foto:

Georg Ots nimiosas Mozarti ooperis „Don Juan”, Estonia, 1952.

Foto Armin Alla, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogust

Meie partnerid

Ilma kelleta oleks see võimatu:

 

Narva Ooperi Päevad

Contact

Kunstiline Juht: Julia Savitskaja

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

©2021 ContempArt Cultural Development

Log in with your credentials

Forgot your details?